Фармація, промислова фармація

Фармація – це наука. Розробка та впровадження у виробництво нових ліків – надзвичайно наукоємкий процес, в якому зайнято величезна кількість дослідників.

Фармація – це економіка. Величезна мережа аптек для максимальної зручності споживачів, оптові постачальники, фармацевтичні представники – всі вони є двигуном одного із найбільш грошовитих секторів економіки.

Фармацевт — це людина, яка займається виготовленням чи реалізацією, зберіганням лікарських препаратів, перевіркою їх якості, проводить санітарно-просвітницьку й інформаційну роботу серед населення.  Діяльність фармацевта вимагає наявності знань в області хімії, біології, медицини. Фармацевт – початкова сходинка до кар’єри.

У роботі фармацевта необхідні такі навички і вміння: знання лікарських препаратів, уміння проконсультувати клієнта, відповідальність, комунікабельність, ввічливість,чесність, уміння працювати в колективі, старанність, самовіддача, уважність, зосередженість, охайність, акуратність. Любов до професії обов’язкова.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

Фармація – це промисловість. Випускники спеціальності “Фармація” мають змогу працювати на фармацевтичних заводах та фабриках як в Україні, так і закордоном, виготовляючи ліки, контролюючи їх якість, забезпечуючи організаційний та юридичний супровід виробничого процесу.

Частіше за все фармацевти здійснюють свою діяльність в аптеці, але не виключена робота в аптечному пункті, на фармацевтичній фірмі, фармацевтичному складі, в контрольно-аналітичній лабораторії.  

Запит на ринку праці на даних спеціалістів високий: відкриваються аптеки, представництва іноземних фармацевтичних компаній. Кожний рік все більше фармацевтичних спеціалістів отримують цікаву роботу і достойну заробітну плату.

Після повного курсу навчання фахівець з фармації може займати первинні посади: фармацевт аптеки; фармацевт аптечного пункту; фармацевт фармацевтичної фабрики, заводу; фармацевт аптечного (дистриб’юторського) складу і т.д.

Фармація – це життя. Випускники, що пов’язали свою долю з фармацією, знайшли роботу своєї мрії, отримують достойну заробітню плату і не жалкують про свій вибір.