Фінанси, банківська справа та страхування – єдина економічна спеціальність, що цілеспрямовано готує фахівців для роботи у фінансових установах (банківські установи, страхові компанії тощо) та фінансових службах підприємств та організацій різних форм власності (представники малого та середнього бізнесу, великі бізнес-структури, сільські та міські ради, районні та обласні державні адміністрації та ін.).
Обираючи для себе сферу фінансів, банківської справи та страхування, ти можеш бути впевненим – робота для тебе завжди знайдеться. Чутки про те, що ринок праці перенасичений такими фахівцями, сильно перебільшені. В портфелі будь-якого агентства з працевлаштування – сотні вакансій на позицію фінансиста, банкіра, страховика. Знайти роботу в цій галузі може навіть спеціаліст-початківець.
Фінансист – професія людей достатку, затребуваних спеціалістів у сфері державних фінансів, в установах Національного і комерційних банків, на підприємствах різних галузей економіки, в страхових компаніях тощо.
Головне завдання фінансиста – вміти раціонально розпоряджатися коштами, ефективно управляти прибутком і рентабельністю, здійснювати фінансовий контроль; планувати, в кого і скільки позичити та куди вкласти гроші; орієнтуватися в оподаткуванні, вміти захищати заощадження від інфляції.
ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ
Сфера фінансів – це фахівець, який проводить фінансове посередництво, страхування, керування у банківській сфері, управління та нагляд у сфері оподаткування, організує роботу фінансових служб підприємств та установ різних форм власності.
Банківська сфера – здійснює кредитні, депозитні та інші банківські операції, проводить розрахунки і складає звітність в комерційних банках, кредитних організаціях та інших кредитно-фінансових установах.
Сфера страхування – надає всі види страхових та перестрахових послуг, укладає і обслуговує страхові договори.
Основні місця роботи, де можна працювати після закінчення навчання: фнансові відділи органів державного управління і місцевого самоврядування;економічні підрозділи державних і галузевих виробничих підприємств; державні, приватні підприємства різних галузей народного господарства; банківські установи; Державне казначейство; страхові компанії; митна служба;Державна фіскальна служба; торгівельно-посередницькі фірми.
Фахівці-випускники працюють обіймають посади: фінансового менеджера; спеціаліста банківської установи та інших фінансових установ; фахівця страхової компанії; економіста з фінансової роботи; консультанта з економічних питань.