Геодезія та землеустрій

Спеціальність «Геодезія та землеустрій» – одна з наймолодших на ринку праці України, однак уже роботодавці відчувають значну потребу у фахівцях даного профілю.  

Геодезія та землеустрій – спеціальність, що передбачає ґрунтовну підготовку, що дозволить сформувати професійний підхід до створення автоматизованих інформаційних кадастрових систем, інформаційних систем і технологій, проектування та виконання землевпорядних робіт, пов’язаних із землекористуванням та моніторингом земель.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

Освіта у сфері землеустрою набирає популярність на тлі неймовірного зростання ринку торгівлі землею та нерухомим майном. 

Фахівці з геодезії та землеустрою сьогодні найбільш затребувані у тих галузях економіки, де є потреба у постійному вирішенні земельно-­майнових питань: агросекторі, будівництві, транспорті, військовій сфері, телекомунікаціях та енергетиці, видобутку корисних копалин тощо. Крім того, сфера геодезії та землеустрою зазнає неймовірно стрімких технологічних змін та є майданчиком для відпрацювання величезної кількості інноваційних рішень.

Випускник спеціальності «Геодезія та землеустрій» є основним учасником землевпорядної, кадастрової й оціночної діяльності. Тож фахівці з геодезії та землевпорядкування займаються відведенням земель підприємствам та організаціям для суспільних потреб і громадянам під індивідуальне будівництво, здійснюють оформлення та видачу документів на право власності, організовують раціональне використання й охорону земель, займаються експертною оцінкою землі та нерухомості.

Фахівці-випускники працюють: у державних, обласних і місцевих органах влади з питань обліку, використання та охорони земель; в проектних і науково-дослідних інститутах із землеустрою; у спеціалізованих, ліцензованих землевпорядних організаціях; на підприємствах і в організаціях, що займаються економічною та правовою діяльністю у сфері земельних відносин; в земельно-оціночних організаціях і підприємствах, пов’язаних з купівлею-продажем земельних ділянок та інших об’єктів нерухомості; містобудівних і девелоперських організаціях.