Комп’ютерна інженерія

Комп’ютерна інженерія – сучасна спеціальність, орієнтована на проектування, супровід та адміністрування комп’ютерних систем і мереж. Крім того важливим напрямком спеціальності є розробка програмного забезпечення користувацького та серверного рівнів. Освіта за напрямом Комп’ютерна інженерія базується на вивченні дисциплін фундаментальної та професійної підготовки. Студенти отримують математичні знання, вивчають комп’ютерні системи та мережі, а також сучасні мови програмування, тестування апаратного та програмного забезпечення, бази даних та інші дисципліни, необхідні для роботи за фахом дисципліни.

Хочете стати успішним програмістом, успішним ІТ-шником? Напрямок комп’ютерної інженерії дає для цього потужну базу, оскільки дозволяє не тільки освоювати окремі мови і технології, а розуміти їх роботу у взаємодії, «на глибину», ставати справжнім «диригентом комп’ютерного оркестру».

Комп’ютерні інженери – це фахівці, які мають фундаментальну і професійну підготовку за трьома складовими – трьом «китам», на яких базуються сучасні інформаційні технології – програмним, програмованим (апаратним) і мережевим (комунікаційним). Це дозволяє їм вільно почуватися в різних секторах ІТ-індустрії: в області розробки програмних систем, багатоядерних мікропроцесорних систем і програмованих систем на кристалах, бездротових і мобільних систем, розподілених обчислень, мережних комунікацій.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

Фахівцями з комп’ютерна інженерії постійно цікавляться ІТ-орієнтовані розробники програмного і апаратного забезпечення, а також фірми, що забезпечують супровід та обслуговування мереж інтернат, незалежні агенції з тестування програмного забезпечення.

Види діяльності фахівця: створення програмного забезпечення, у тому числі у сфері інтернет-технологій, мережевого і комунікаційного програмного забезпечення; проектування інтерактивних інтерфейсів користувача; проектування і розробка баз даних; тестування та забезпечення якості програмного забезпечення; аналіз проектів та програм готових систем, аналіз потреб та проблем користувачів, пошук найоптимальніших рішень; розробка, виготовлення, постачання та документування програмного забезпечення на замовлення користувачів; надання консультацій у сфері проектування і розробки програмного забезпечення.